• Marianna Ernst

Too Good To Go - must have każdego, kto chce dbać o środowisko i nie marnować!


Too Good To Go jest to aplikacja powstała w 2016 roku w Danii. Działa obecnie na terenie 13 krajów, w tym w prawie wszystkich większych miastach Polski.


Jak to działa?

Branża gastronomiczna codziennie przygotowuje, oferuje i sprzedaje miliony świeżych produktów i dań. Pomimo, że każdy lokal gastronomiczny czy sklep stara się sprzedać wszystko jak najszybciej, nie zawsze jest to możliwe. Cała masa dobrego jedzenia pod koniec dnia może trafić na śmietnik, bo kolejnego dnia nie będzie się już nadawała do sprzedaży. Too Good To Go postanowiło coś z tym zrobić!

Dzięki aplikacji użytkownicy mają szansę uratować pełnowartościowe produkty czy posiłki kupując je w ok. 3 krotnie niższych cenach. Sklepy partnerskie tworzą z niesprzedanych produktów paczki niespodzianki, które można zarezerwować w aplikacji, a pod koniec dnia odebrać. Dzięki temu jedzenie nie trafia do kosza, sklepy nie tracą, a my zyskujemy pyszności, w bardzo niskich cenach!


,,Naszą misją jest stworzenie świata, w którym nie wyrzuca się jedzenia. Ze wszystkich sposobów na niszczenie środowiska – wyrzucanie jedzenia chyba jest tym najgłupszym. W końcu, dlaczego pyszne i świeże jedzenie musi wylądować w koszu? Wierzymy, że rozwiązanie problemu marnowania jedzenia jest w zasięgu ręki. Nawet drobne działania mogą przynieść wielkie rezultaty, szczególnie jak pojawiają się takie narzędzia do walki z marnowaniem, takie jak Too Good To Go” – powiedział Kuba Walasek, Country Manager Too Good To Go w Polsce.


Wypełnianie tej misji idzie świetnie! Too Good To Go stworzyło niesamowitą społeczność 19 milionów pogromców marnowania żywności na całym świecie. Posiada 25 000 sklepów partnerskich w całej Europie i wspólnie ze swoimi użytkownikami uratowało ponad 30 milionów posiłków przed wyrzuceniem. Ponadto firma działa aktywnie na mediach społecznościowych i prowadzi bloga pełnego faktów, porad i ciekawostek związanych z marnowaniem żywności. Aplikacja została wyróżniona dwoma prestiżowymi nagrodami – Gault et Millau przyznało firmie Digital Award za uratowanie ponad 50 000 posiłków w Belgii. A podczas jednej z najważniejszych imprez branżowych, konferencji The Next Web, komisja przyznała jej nagrodę dla najgorętszego startupu.


Jak możemy przeczytać na stronie Too Good To Go: ,,Przed nami jednak jeszcze długa droga, aby wywrzeć taki wpływ, jaki chcemy i jakiego potrzebuje nasza planeta. Naszym celem jest zmienić postawy i stworzyć ruch przeciwko marnotrawieniu jedzenia. Nasza wizja to świat bez marnotrawstwa i nie zatrzymamy się, dopóki tego nie osiągniemy!”


A wy macie już Too Good To Go na swoich telefonach?