Kilka słów

O nas i naszym projekcie

NAJEDZENIe stało się dla nas normą - co dzień wprawiając w ruch bezlitosną machinę konsumpcjonizmu beztrosko pławimy się w bezmiarze żywności, zapominając o zachowaniu umiaru i zdrowego rozsądku oraz o tym, że w wielu krajach świata panuje głód. Jesteśmy grupą licealistów, która w ramach platformy Zwolnieni z Teorii chce walczyć z problemem marnowania żywności  uświadamiając młodych konsumentów oraz ucząc prostych rozwiązań w walce z tym problemem. Ponadto nasz projekt organizuje zrzutkę mającą za cel kampanię plakatową na terenie Krakowa i stworzenie plansz edukacyjnych do szkół podstawowych.
Chcemy, aby ten blog był poradnikiem, dzięki któremu każdy czytelnik będzie mógł wprowadzić w swoje życie proste rozwiązania. Wierzymy, że małe zmiany w naszej codzienności oprócz ograniczenia marnowania żywności dostarczają też dużo radości i satysfakcji!
IMG_1247.JPG

Hej! Mam na imię Ola i jestem uczennicą I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie w klasie o profilu matematyczno-fizycznym. Poza szkołą moją największą pasją jest malunek i rysunek, ale lubię także spędzać wolny czas w kuchni piekąc pyszne i zdrowe ciasta. Jestem harcerką w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Biorę udział w tym projekcie, ponieważ interesuję się ruchem less waste i daje mi on możliwość zarażania moją pasją innych.

IMG_20200920_140458_edited.jpg

Hej! Mam na imię Kamila i jestem uczennicą V LO w  Krakowie w klasie biologiczno-chemicznej, co wyjaśnia fakt, że chcę zostać lekarzem (przynajmniej jak na razie). Jednak nawet jeśli moje plany się zmienią to jedno wiem na pewno - chciałabym pomagać innym ludziom. Dlatego też biorę udział w tym projekcie i liczę na to, że razem pomożemy wielu, wielu osobom, które tego potrzebują.

IMG_1233.JPG
  • White LinkedIn Icon
  • White Twitter Icon
  • White Google+ Icon

Cześć, mam na imię Antek i uczęszczam do klasy o profilu matematyczno-fizycznym w krakowskiej "piątce". Moje życie kręci się wokół piłki, za którą co weekend przez 90 minut ugania się 22 spoconych facetów. W świecie futbolu nietrudno dostrzec problem marnowania zasobów, a jest to przecież zjawisko, które codziennie dotyka każdego z nas. Ja postanowiłem to zmienić, jestem NAJEDZONY.

IMG_20200920_140144_edited.jpg

Cześć, nazywam się Igor Dziurdzik i jestem uczniem drugiej klasy V LO w Krakowie. Na co dzień interesuje się nowymi technologiami, inżynierią oraz informatyką. Biorę udział w tym projekcie, bo uważam, że marnowanie żywności stanowi narastający problem, który nie jest tak trudny do rozwiązania, gdy włoży się w to trochę pracy.

IMG_20200920_134807_edited.jpg
  • White LinkedIn Icon
  • White Twitter Icon
  • White Google+ Icon

Cześć, mam na imię Marianna i jestem uczennicą drugiej klasy V LO o profilu humanistycznym. Interesuję się tańcem i psychologią. Jestem typem osoby, która lubi działać, dlatego ten projekt jest dla mnie okazją do spożytkowania swojej energii i kreatywności na działalność społeczną, która ma szansę faktycznie coś zmienić. Szczególnie, że mówimy o marnowaniu żywności – problemie który dotyczy każdego, kto ma w domu lodówkę, i którego zmniejszenie wymaga tylko drobnych zmian w zachowaniu każdego z nas.

IMG_20200920_170038_edited.jpg

Hej! Mam na imię Weronika i jestem w klasie humanistycznej – nie będzie więc zaskoczeniem fakt, że uwielbiam literaturę. Szczególną miłością darzę dramat, a na scenie mogłabym stać całymi dniami. Kiedy akurat tego nie robię, chwytam w dłoń ołówek i na kartce stwarzam własny świat. Patrząc na ten nas otaczający, zauważyłam, jaki ogrom produktów jest przez nas marnowany. Stąd mój udział w projekcie, jakim są NAJEDZENI!